biz kimiz ? kayseri sade okuma kitap okuma grubu - sade okuma

İçeriğe git

Sade okuma 23 Aralık 2016 tarihinde serüvenine başlayan bir kitap kulübüdür. Sanılanın aksine adı “sadece okumak” temasından değil sade türk kahvesi temasından gelmektedir.


6 yıldır sadece kitap değerlendirme toplantıları yapmak üzere Kayseri'de yüzyüze toplantılar düzenlemekteydik. Ancak 2023 yılı itibariyle her ay aynı kitapla ilgili bir yüzyüze bir online toplantı organize ederek devam etme kararı aldık.
Her ay aynı kitabı değerlendirmek için biri Kayseri'de yüzyüze biri online olmak üzere iki toplantı düzenliyoruz.


Bazı toplantılarda tartışma uzayıp giderken kitap ekseninden çok uzaklaşmamak adına yarıda bırakmak durumunda kaldığımız tartışmalarımız oldu, o günlerin hatrına ayın belli günlerinde münazara buluşmaları düzenlemeye karar verdik. 2023 itibariyle münazara günlerimizi de başlatıyoruz.
Ve aylık söyleşilerimiz... Gerçek hikayelerle, samimi anlatımlarla..
Bunların yanı sıra belirli aralıklarla katılmak isteyen üyelerimizin katılımıyla "günlük okuma hedefi düellosu" gibi düellolar düzenliyoruz.
Sade okuma; okumayı seven, okumaya yeterince vakit ayıramadığında eksikliğini hisseden, okuma alışkanlığını disipline edip bir rutin oturtmak için desteğe ihtiyacı olan insanlar için kurulmuş bir okuma topluluğudur.

Yazarın kendi dünyasıyla harmanlayıp ortaya koyduğu eserinin her birimizin iç dünyasıyla harmanlandığında ortaya çıkan farklı sonuçları görmek, farklı yorumlara tanık olmak “sade okuma” nın bir üyesi olmanın en güzel detayıdır.

Sade okuma; kitaplardan bahsederken gözleri ışıldayan herkese kapıları açık bir gruptur. Ancak toplantıların verimliliği açısından sayı kısıtı önemli olmaktadır. O sebeple katılım taleplerini"Üyelik" sayfamız ile alıp olumlu ya da olumsuz dönüş yapıyoruz.
Buraya kadar gelmişseniz belli ki siz de “iyi ki kitaplar var” diyenlerdensiniz.
İyi ki kitaplar var,
İyi ki herkeste oluşan önyargının aksine okumayı seven bunca insan var
İyi ki her kitabın herkeste bıraktığı birbirinden farklı bambaşka izler var
İyi ki her toplantımızı terapi tadında geçirmemize vesile olmuş onlarca eser var
İyi ki bu ay hangisini seçsek diye bocalamamıza sebep olacak kadar çok kitap var.
İyi ki kitaplar var
Sevgilerle
Gurbet
 
İçeriğe dön