biz kimiz ? kayseri sade okuma kitap okuma grubu - sade okuma

İçeriğe git

Sade okuma 23 Aralık 2016 tarihinde serüvenine başlayan bir kitap kulübüdür. Sanılanın aksine adı “sadece okumak” temasından değil sade türk kahvesi temasından gelmektedir.


Sade okuma toplantıları; Kayseri’de gerçekleştirilmektedir.

Sade okuma; Herhangi bir kurum ya da kuruluşla bağlantılı değildir.

Sade okuma’da ayda bir kez toplantı düzenlenerek belirlenmiş kitabın tüm üyeler tarafından yorumlandığı bir topluluktur.

Sade okumada; Ayın kitapları katılımcıların önerdiği kitapların toplantı sonunda oylanması ile seçilir. Geçtiğimiz dönemde bir ay için 1 ila 4 kitap seçildiği olmuştur.

Sade okuma toplantıları; Her toplantı için belirlenen farklı bir mekânda yapılır. Pandemi sürecinde online devam edilen toplantılar yeniden yüzyüze organize edilmeye başlanmıştır.

Sade okuma; okumayı seven, okumaya yeterince vakit ayıramadığında eksikliğini hisseden, okuma alışkanlığını disipline edip bir rutin oturtmak için desteğe ihtiyacı olan insanlar için kurulmuş bir okuma topluluğudur.

Yazarın kendi dünyasıyla harmanlayıp ortaya koyduğu eserinin her birimizin iç dünyasıyla harmanlandığında ortaya çıkan farklı sonuçları görmek, farklı yorumlara tanık olmak “sade okuma” nın bir üyesi olmanın en güzel detayıdır.

Sade okuma; kitaplardan bahsederken gözleri ışıldayan herkese kapıları açık bir gruptur. Ancak toplantıların verimliliği açısından sayı kısıtı önemli olmaktadır. O sebeple katılım taleplerini "Üyelik" sayfamız ile alıp olumlu ya da olumsuz dönüş yapıyoruz.

Buraya kadar gelmişseniz belli ki siz de “iyi ki kitaplar var” diyenlerdensiniz.

İyi ki kitaplar var,

İyi ki herkeste oluşan önyargının aksine okumayı seven bunca insan var

İyi ki her kitabın herkeste bıraktığı birbirinden farklı bambaşka izler var

İyi ki her toplantımızı terapi tadında geçirmemize vesile olmuş onlarca eser var

İyi ki bu ay hangisini seçsek diye bocalamamıza sebep olacak kadar çok kitap var.

İyi ki kitaplar var

Sevgilerle

Gurbet
 
İçeriğe dön